Navigasyon
Satış Noktaları
Online Satış

Sık Sorulan Sorular

Soru 1: -Diş Beyazlatma İşleminden Kimler Fayda Sağlar?
Cevap 1
 • Hemen hemen herkes diş beyazlatma işleminden faydalanabilir. Bununla beraber uygulanan beyazlatma işlemi kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Yaşlanmadan dolayı sararma, tütün, kola, çay, kahve ve kırmızı şarap lekeleri bu işlemden en büyük faydayı sağlayacaktır.
Soru 2: -Yotuel Classik ve Pharma diş macunlarının tatları nasıldır?
Cevap 2
 • Klasik ferahlatıcı nane tadı.
Soru 3: -Yotuel Classik ve Pharma arasındaki fark nedir?
Cevap 3
 • Her iki diş macunu da yiyecek, kahve, çay ve tütün lekelerinden kaynaklanan lekeleri beyazlatmada etkilidir. Pharma diş macunu sağlıklı diş etleri için B5 vitamini içerir ve hassas dişlere sahip kullanıcılar için daha uygundur.
Soru 4: -Yotuel Classik ve Pharma ürünlerini hangi sıklıkla kullanabilirim?
Cevap 4
 • Aşınıdırıcı özelliği çok düşük olan bu ürünleri kullanmak son derece güvenlidir. Günlük kullanım için üretilmişlerdir.
Soru 5: -Yotuel Klasik veya Pharma diş macunları porselen kaplama ve lamine dişleri beyazlatır mı?
Cevap 5
 • Klasik ve Pharma diş macunu lamine veya porselen kaplama dişlerin rengini değiştirir. Böyle olmasına rağmen Klasik ve Pharma diş macunlarının aşındırma özelliğinin düşük olması lamine, porselen veya diğer yapılı dişlerin dış yüzeylerinin zarar görmesini minumuma indireceğinden dolayı tedavi görmüş dişlerde kullanılması tavsiye edilir.
Soru 6: -Klasik veya Pharma diş macunlarını kullanmaya başladıktan ne kadar süre sonra dişlerimin renginde fark edilebilir bir değişiklik göreceğim?
Cevap 6
 • Bazıları çok kısa sürede beyazlığa ulaşır. Eğer dişlerde önemli miktarda leke varsa beyazlaması zaman alacaktır. Bazen bütün dişler aynı anda beyazladığından süreç ağır işliyormuş gibi görülebilir. Eğer çok beyaz dişlere sahip iseniz veya profesyonel beyazlatma yaptırdıysanız, beyazlığı devam ettirme konusunda macunlarımız mükemmeldir.
Soru 7: -Klasik veya Pharma diş macunları dişlerime zarar verir mi?
Cevap 7
 • Hayır. Tüm Yotuel ürünleri diş hekimleri tarafından tasarlanmış olup dişlere zarar vermez ve etkilidir. Klasik / Pharma dişmacunları kullanım açısından çok güvenlidir ve dişleri aşındırma oranı çok düşüktür (40 RDA’dan daha düşük).
Soru 8: -Klasik veya Pharma diş macunlarını aşındırma oranı (RDA) kaçtır?
Cevap 8
 • Klasik diş macununun aşındırma oranı 40 RDA’dır ve Pharma diş macununun ise 36 RDA’dır. Beyazlatıcı diş macunlarında bu oran genellikle 120 ve 150 RDA arasındadır. RDA oranı ne kadar yüksek ise aşındırma oranı o kadar yüksek olur.
Soru 9: -Beyazlatıcı diş macunları gerçekten beyazlatıyor mu?
Cevap 9

Beyazlatıcı diş macunları diş yüzeyinde kahve ve sigaradan oluşan lekeleri hafifçe çıkartarak beyazlatır. Beyazlatıcı macun beyazlatma işleminden sonra beyazlığı korumak için kullanılabilir.

Yüzeysel lekeleri çıkartan beyazlatıcı diş macunları aşağıdaki maddeleri içerir:

Dişleri hafifçe cilalayan temizleyiciler

Lekeleri çıkartan ve söken kimyasallar.

Günde iki kez kullanım, 2-6 hafta arasında dişlerinizin daha beyaz görünmesini sağlar.

Şunu unutmayınki beyazlatıcı diş macunları dişinizin doğal rengini değiştiremez ve diş yüzeyinden daha derine inen lekeleri çıkartamaz.

Soru 10: -Klasik / Pharma diş macunları ile hangi sıklıkta dişlerimi fırçalamalıyım?
Cevap 10
 • İdeal olrak günde 3 kez 3 dakika sure ile fırçalamak yeterlidir. Genellikle yemeklerden 30 dakika sonra fırçalanması tavsiye edilir. Tam ağız bakımı için Yotuel ağız gargarası ve arayüz fırçaları kullanın.
Soru 11: -İçindekiler listesinde papain görüyorum. Papain tam olarak nedir?
Cevap 11
 • Papain papaya meyvesinden elde edilen doğal bir enzimdir. Diş minesine lekelerin yapışmasına neden olan proteinleri yok etmek için kullanılır. Papain ayrıca kontakt lenslerden proteinleri arındırmak için kullanılır.
Soru 12: -İçindekiler listesinde xylitol görüyorum: Bu nedir ve ne kadar vardır?
Cevap 12
 • Xylitol 100% doğal bir tatlandırıcıdır. Beyaz kayın ağacı ve bazı sebzeler işlenerek elde edilebilir. Şeker ağzınızdaki bakterileri besler ve hızlıca çoğalmasına sebep olur. Bu metabolic süreç çürüklere neden olan asit üretir. Eğer xylitol doğru oranda kullanılırsa yarım saat sürecek asit saldırıları önlenmiş olur. Çürüklere neden olan ağızdaki bakteri metabolizmalarında xylitol fermente edemez ve büyümeleri azaltılır. Asit üreten bakteri oranı %90 oranında azalır.
Soru 13: -Dişlerim hassas. Hangi diş macunu bana uygundur?
Cevap 13
 • Hem Klasik hem de Pharma diş macunları hassas dişlere sahip kişilerde beyazlatma için idealdir. Pharma diş eti sorunu olan kişilere önerilir.
Soru 14: Yotuel All In One diş macunlarının tadı nasıldır?
Cevap 14
 • All In One diş macunlarının iki mükemmel aroması vardır - sofistike nane ferahlığı (siyah kutu) ve ferahlatıcı nane ferahlığı (beyaz kutu).
Soru 15: Klasik / Pharma diş macunları ve All In One arasındaki fark nedir?
Cevap 15
 • Klasik/ Pharma diş macunları dış yüzeydeki lekeleri beyazlatır. All In One diş macunları hem dış hem de iç lekeleri beyazlatır. All In One diş macunları zarar vermeyecek seviyede peroksit içerdiğinden günlük kullanıma uygundur.
Soru 16: All In One içeriğinde bulunan peroksitin yapısı nedir?
Cevap 16
 • Günlük yaşantıda kullanılan ürünlerde peroksit yoğunlaşması Avrupa Birliği tarafından %0.3 carbamide peroksite eşit olan %0.1 hidrojen olarak düzenlenmiştir.
Soru 17: All In One diş macunlarının başka ne gibi faydaları vardır?
Cevap 17
 • All In One diş macunları beyazlatma yaparken aynı anda flüorür, kalsiyum ve fosfat sayesinde dişleri remineralize eder.
Soru 18: Dişlerim zarar görür mü?
Cevap 18
 • Hayır. Tüm Yotuel ürünleri diş hekimleri tarafından güvenli ve etkili olması için formüle edilmiştir.
Soru 19: Yotuel All In One diş macunlarını ne sıkılıkla kullanabilirim?
Cevap 19
 • İdeal olanı bir gün içerisinde toplam 3 defa 3 dakika sure ile fırçalamaktır. Bir şeyler yedikten sonra 30 dakika bekleyerek daha sonra dişlerin fırçalanması önerilir. Tam anlamıyla ağız hijyeni Yotuel Gargara ve ara yüz fırçalarını kullanınız.
Soru 20: Nasıl daha beyaz dişlere sahip olabilirim?
Cevap 20
 • Dişlerinizin beyazlığını sağlamak için Yotuel 7 hours Beyazlatma kitini 6 ayda bir veya gerektiği zamanlarda kullanınız. Sağlıklı bembeyaz bir gülüş için Yotuel diş macunları ile birlikte Yotuel Beyazlatıcı Ağız Gargarası kullanın .
Soru 21: Bu ürünü nasıl muhafaza edebilirim?
Cevap 21
 • Kuru ve serin bir yerde muhafaza ediniz.
Soru 22: Diş eti rahatsızlığım varsa Yotuel 7 Hours Beyazlatma Kitini kullanabilir miyim?
Cevap 22
 • Diş eti hastalığınız veya diş eti çekilmeniz var ise bu ürünü kullanmadan önce bir diş hekimine danışınız.
Soru 23: Dişlerime bir işlem uygulanmış ise Yotuel 7 Hours Whitening Kitini kullanabilir miyim?
Cevap 23
 • Eğer dişlerinize bir uygulama yaptırdıysanız önce diş hekiminize danışın. Yotuel 7 Hours Whitening Kit sadece doğal dişi beyazlatır. Kaplama, dolgu, köprü ve protezleri beyazlatmaz. Gece takılan dental uygulamalar kullandığınız esnada kullanmayınız.
Soru 24: Dişlerimdeki beyazlık ne kadar sure ile devam edecek?
Cevap 24
 • Dişlere uygulama yapıldıktan sonra yiyecek ve içeceklerden gelen pigmentlerden dolayı belirli bir sure sonra dişler beyazlığını kaybeder. Bu sure kişinin yediklerine ve içtiklerine göre farklılık gösterir. Günlük kullandığınız diş macununuz gibi Yotuel Beyazlatıcı diş macununu günde en az iki kez kullanınız.
Soru 25: Dişerimde ve diş etlerimde hassasiyet hissediyorsam ne yapmalıyım?
Cevap 25
 • Aşırı hassasiyet yaşayan kişilerde beyazlatıcı jel kullanımı dişlerde hassasiyete yol açabilir. Bu durum geçici olup bir kaç saat veya günde geçebilir ve sonrasında beyazlatmaya tekrar başlayabilirsiniz. Eğer sorun devam ediyorsa lütfen diş hekiminize danışınız. Hassasiyeti önlemek için tavsiye dilen miktardan fazla jel kullanmayınız.
Soru 26: Ne kadar jel kullanmalıyım?
Cevap 26
 • Size verilen jeli ince bir şerit halinde uygulayınız. Kullandığınız fazla jel diş etlerinize taşar ve boşa gider. Beyazlatma az jel kullanıldığında daha etkili olur.
Soru 27: 7 Hours beyazlatma kitini ne sıklıkla kullanabilirim?
Cevap 27
 • Etkili sonuç almak için her gün kullanınız. Günlük düzenli kullanım diş beyazlatma için en etkili yöntemdir.
Soru 28: Her gün ne kadar sure ile beyazlatma yapmalıyım?
Cevap 28
 • Her gün 60 ile 90 dakika arasında beyazlatma yapmalısınız.
Soru 29: Ne kadar sıklıkla beyazlatma uygulayabilirim?
Cevap 29
 • En iyi gösterge ağzınız olacaktır. Eğer çok fazla beyazlatma yapıyorsanız dişlerinizde sıcak ve soğuk hassasiyeti başlayabilir. Eğer rahatsızlık hissediyorsanız beyazlatmaya bir sure ara verin. Bir sonraki sefer az jel kullanarak veya daha az sure ile beyazlatma yapabilirsiniz. 90 dakikadan fazla süren beyazlatma seansları etkili değildir.
Cevap 30
 • Diş beyazlatma 6 ayda bir gibi belirli bir düzen içerisinde yapılmalıdır. Genç bir cilde sahip olmak için yapılan cilt bakımı veya bronz bir tene sahip olmak için gidilen solaryum gibi bembeyaz dişlere sahip olmak için de belirli zaman aralıklarında dişler beyazlatılmalıdır. Eğer düzgün bir ağız bakımı alışkanlığı edinerek beyazlatıcı bir diş macunu kullanır ve dişlerinizde lekelere sebep olabilecek yiyeceklerden uzak durursanız dişleriniz daha uzun sure beyaz kalır. Yaş faktörü de dişlerinizin ne kadar beyazlayacağını etkiler. Yaşlılar da durum biraz daha zorlaşır. Ne yazık ki yaş, tüm vücudu olduğu gibi dişlerinizi de etkiler.
DentaRAM © 2024